Index

SENSITIVE EYE CREAM

Produkt do stosowania wokół okolic oczu, przeznaczony dla klientów ze skórą wrażliwą. Jest to preparat, który jest rozwiązaniem dającym delikatne nawilżenie okolic oczu bez wywoływania podrażnień i stanu zapalnego.

Zastosowanie technologii BIOME+ z poziomu 2 - Wyciąg z bakterii (lizatu) Lactobacillus równoważy mikrobiom skóry poprzez tworzenie na skórze środowiska, które wspiera obecność pożytecznych mikroorganizmów.

Inulina i oligosacharydy (Alpha-Glucan ) są prebiotykami, które są włączone do produktu w celu odżywienia dobroczynnych drobnoustrojów, aby mogły one pokonać chorobotwórcze, inwazyjne gatunkami typowe dla skóry wrażliwej.

Produkt jest certyfikowany organicznie zgodnie z normami COSMOS i opracowany z myślą o proaktywnym uspokojeniu i ochronie reaktywnej skóry, aby umożliwić klientom nawet najbardziej wrażliwych skór przeciwdziałanie oznakom starzenia. 

Składniki kluczowe:

Wyciąg z albizia unosi górną powiekę, redukuje kurze łapki i zmniejsza obrzęki. Wykazano, że poprawia syntezę kolagenu o 256% i syntezę elastyny o 229%. Pomaga to zapobiec pękaniu naczyń włosowatych w delikatnych sieciach pod powierzchnią skóry, jednocześnie zmniejszając widoczność zmarszczek.

Wyciąg z Myrothamnus może zwiększyć hydratację skóry o 28% w ciągu 2 godzin po pojedynczym podaniu. Stwierdzono, że ma bardzo szybkie działanie nawilżające, które trwało co najmniej 8 godzin. Jest silnym antyoksydantem o wysokiej zawartości polifenoli, co daje lepsze właściwości ochronne. Skuteczniej, niż inne zazwyczaj stosowane antyutleniacze w pielęgnacji skóry, odpiera wolne rodniki.

Kwas hialuronowy jest włączony do składu produktu ze względu na właściwości mocno nawilżające oraz jego zdolności zmniejszające powstawanie stanu zapalnego i zmarszczek.

Stosowanie: dwa razy dziennie, palcami wskazującymi rozsmarować dawkę wyciśniętą z pompki. Posmarować delikatnie nad górną powieką i poniżej oczu w kierunku zewnętrznym. Następnie użyć ulubionego kremu nawilżającego do skóry wrażliwej.

Dodatkowe zastosowanie: w celu łagodzenia i ukojenia - na obszary skóry znajdujące się w stanie zapalnym, łuszczące się lub podrażnione. 

pojemność 15 ml

Skład: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract*, Aqua (Water), Myrothamnus Flabellifolia Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Oil*, Cetearyl Alcohol, Squalane, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Inulin, Albizia Julibrissin Bark Extract, Darutoside, Glyceryl Stearate Citrate, Sucrose Stearate, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lactobacillus Ferment, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Sodium Phytate, Dehydroacetic Acid, Sodium Anisate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Gamma Decalactone
*składniki pochodzące z farm organicznych

99% wszystkich składników pochodzenia naturalnego

61% wszystkich składników ma certyfikat organiczny


PROTECT OIL

Olej z nasion Ximenia tworzy warstwę ochronną na skórze, gdy jest ona narażona na promieniowanie UV lub działanie wolnych rodników. Warstwa ta zabezpiecza skórę przed zanieczyszczeniem bez zakłócania jej normalnego funkcjonowania.
Przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry, dla skóry wrażliwej, osłabionej, pozbawionej blasku.
Kluczowe składniki:
olej Ximenia - odżywia, nawilża, łagodzi i rewitalizuje wszystkie rodzaje skóry. Skóra jest zauważalnie jędrniejsza i bardziej odporna. Głównym składnikiem oleju Ximenia jest kwas ksymeninowy. Kwas ten zawiera bardzo rzadkie potrójne wiązanie w łańcuchu węglowym. Pod wpływem ekspozycji na światło UV lub wolne rodniki, każde potrójne wiązanie przerywa się i wiąże z innymi łańcuchami tworząc ochronną powłokę z polimeru, która pełni funkcję pancerza ochronnego.
Zastosowanie:
Przed nawilżeniem, należy rozprowadzić 5-10 kropel równo na twarzy, szyi oraz dekolcie. Wmasuj delikatnie produkt, aż całkowicie się wchłonie.
UWAGA Pomimo tego, że olej wydaje się być na początku trochę lepki, bardzo szybko się wchłania i natychmiast łagodzi suchą, spierzchniętą skórę. Nakładaj go na usta i inne suche części ciała tak często jak potrzeba.
Nie jest to certyfikowany produkt ekologiczny, ponieważ zawiera wysoki poziom składników pozyskanych ze źródeł naturalnych, które nie kwalifikują się do certyfikacji ekologicznej.
pojemność: 15ml
100% naturalny
99% pozyskany ze źródeł naturalnych oraz będący przedmiotem sprawiedliwego handlu
składniki: Ximenia Americana Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Vanillin

SENSITIVE CLEANSER

Krem do mycia twarzy o zrównoważonym pH dla skóry wrażliwej. Został opracowany, aby zminimalizować podrażnienia skóry wrażliwej, a jednocześnie skutecznie usunąć makijaż. Zawiera wyjątkowo łagodne składniki organiczne, które nie podrażniają skóry.

Produkt ten ma na celu zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia reakcji alergicznych. Jest w 100% naturalny, a ogólny poziom zapachu wynosi poniżej 0,03. Ilość składników w kompozycji jest ograniczona do minimum.

Kluczowe Składniki aktywne:
Probiotyki - Sensitive Cleanser używa probiotycznego ekstraktu Lactobacillus.
Aloe Vera Gel - podstawą Sensitive Cleanser jest organiczny żel Aloe Vera. Polisacharydy w tym żelu łagodzą i koją skórę.

Zastosowanie: Nałóż niewielką ilość na dłonie i delikatnie wmasowując umyj twarz. Następnie osusz skórę.

Pojemność 200ml


Skład: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Decyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Lactic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactobacillus, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Aqua, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Sodium Anisate, Vanillin, Hexenol, Gamma Decalactone 

* składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego

100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego
70% wszystkich składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

SENSITIVE SERUM

Serum zawiera na mililitr ponad miliard żywych probiotycznych mikroorganizmów Lactobacillus.  Drobnoustroje te aktywują się na skórze w kontakcie z wodą. Po ich aktywowaniu skóra zostaje wyposażona w dobre żywe bakterie, które wpływaja na poprawę zdrowia skóry oraz wzmacniona zostaje funkcja ochronna skóry.

Celem tego serum jest zmaksymalizowanie funkcji ochronnej skóry poprzez zwiększenie populacji drobnoustrojów probiotycznych, co powoduje, że skóra staje się odporna na działanie szkodliwych bakterii. Serum sensitive redukuje zaczerwienienia, podrażnienia i stany zapalne.
substancje czynne: 1 miliard CFU na ml probiotycznych bakterii Lactobacillus

Zastosowanie: Sensitive Serum stosować dwa razy dziennie. Temperatura produktu musi być utrzymywana powyżej 4 ° C i poniżej 35°C.

Pojemność: 15ml
Skład: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Hydrogenated Vegetable Oil, Isoamyl Laurate, Lactobacillus, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Vanillin, Gamma Decalactone 

100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego
85% wszystkich składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

* Składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego

HYDRO MOISTURISER

Esse Hydro Moisturiser został opracowany by zoptymalizować mikrobiom skóry i przeznaczony jest dla skóry tłustej i wrażliwej.  

Układ odpornościowy skóry jest modulowany poprzez mikroby, które żyją na skórze. Hydro wykorzystuje prebiotyki nawilżające i ekstrakty probiotyczne. Poprzez stosowanie tego preparatu zrównoważony zostanie mikrobiom skóry, a to spowoduje poprawę retencji wilgoci i polepszenie  zdrowia skóry.
Zawiera kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej, który zwiększa nawilżenie skóry.

Kluczowe Składniki aktywne:

Prebiotyki - inulina i alfa-glukan oligosacharyd poprawiają szorstkość  i zmniejszają zaczerwienienie i podrażnienie skóry wrażliwej. Prebiotyki sprzyjają rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów.
Probiotyki - Hydro Moisturiser wykorzystuje ekstrakt probiotycznych bakterii Lactobacillus, który zwiększa ilość korzystnych populacji drobnoustrojów na skórze. Ogólnym efektem jest zwiększenie odżywienia i nawilżenia skóry.
Zastosowanie: Najlepiej stosować dwa razy dziennie z Esse Sensitive Serum

Pojemność 50ml 

Skład: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lactobacillus, Dehydroxanthan Gum, Bisabolol, Sodium Phytate, Glyceryl Caprylate, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Anisate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citric Acid, Lactic Acid, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Aqua, Vanillin, Gamma Decalactone.

100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego
78% wszystkich składników jest pochodzenia ekologicznego

*Składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego

NOURISH MOISTURISER 

Krem dla skóry wrażliwej przeznaczony jest do wzmocnienia funkcji bariery ochronnej suchej i wrażliwej skóry. Suchość i wrażliwość skóry są związane z załamaniem tej funkcji skóry.

Preparat ten odżywia skórę, zapobiega wysuszeniu skóry, eliminuje toksyny i powstawanie stanów zapalnych. Zawiera kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej, który  zwiększa nawilżenie i ma działanie przeciwstarzeniowe.

Składniki aktywne: 

Prebiotyki - inulinę i alfa-fruktooligosacharydy, dzięki którym wykazano poprawę szorstkości, zmniejszenie zaczerwienienia i podrażnienia skóry wrażliwej. Prebiotyki sprzyjają rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów. 

Probiotyki - probiotyczny ekstrakt Lactobacillus, który ma zdolność do zwiększenia powstawania na skórze korzystnych populacji bakterii. Ogólnym efektem jest polepszenie stanu skóry, jej odżywienia i zwiększenie nawilżenia.

Zastosowanie i wskazówki: Najlepiej używać dwa razy dziennie z Esse Sensitive Serum.

Pojemność: 50ml 

Skład: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Stearic Acid, Lactobacillus, Dehydroxanthan Gum, Bisabolol, Sodium Phytate, Glyceryl Caprylate, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Anisate, Citric Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactic Acid, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Aqua, Vanillin, Gamma Decalactone

100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego
73% wszystkich składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

* Składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego 

SENSITIVE TONER

Toner przeznaczony dla skóry wrażliwej. Aby utrzymać rownowage w mikrobiomie skóry zawiera ekstrakty probiotyczne i prebiotyczne składniki odżywcze. Dzięki zaawansowanemu poziomowi ekstraktów probiotycznych chroni skórę przed zewnętrznymi agresorami, wzmacniając funkcję bariery. Probiotyki Lactobacillus stymulują produkcję peptydów przeciwdrobnoustrojowych, które zmieniają ekosystem mikrobiomu skóry. Prebiotyki pochodzące z korzenia Yacon dostarczają odpowiednich mikroorganizmów i wzmacniają ich zdolność do zwalczania oportunistycznych patogenów. 
Produkt może być używany przez cały dzień w celu wyciszenia reakcji zapalnej i nawodnienia.
Składniki:
Prebiotyki - inulina i alpha-glucan oligosacharydy są prebiotykami, które odżywiają pożyteczne mikroorganizmy kosztem mniej pożądanych gatunków oportunistycznych.
Probiotyki - pochodzące z fermentacji Lactobacillus i Lactobacillus: oba te ekstrakty probiotyczne są uwzględnione w różnicach funkcjonalnych, które zmieniają środowisko skóry przyczyniając się do ochrony równowagi mikrobiologicznej.
Aloe Vera i kwas mlekowy nawilżają i odżywiają skórę wrażliwą.
Zastosowanie:
Delikatnie wstrząsnąć, a następnie spryskać twarz, szyję i dekolt - maksymalnie 6 dawek
W celu poprawy nadwrażliwości skóry zaleca się stosowanie przez okres około 2 miesięcy.
Konieczne jest, aby linia Sensitive nie była używana w połączeniu z produktami innych marek, ponieważ może to zaburzyć proces zdrowienia skóry.
pojemność: 100 ml
99% wszystkich składników pochodzenia naturalnego
95% wszystkich składników pochodzenia ekologicznego

Skład:  Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract*, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Maltodextrin, Lactobacillus, Inulin*, Lactobacillus Ferment, Sodium Citrate, Dehydroacetic Acid, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Glycerin, Aqua (Water), Lactic Acid, Glyceryl Caprylate, Vanillin, Gamma Decalactone *ingredients from organic farming 99.95% of the total ingredients are from natural origin 95% of the total ingredients are from Organic Farming